WoPak - HoReCa Higiena Opakowania
Styl kraftowy w opakowaniach jednorazowych

Styl kraftowy w opakowaniach jednorazowych

Jednorazowe pojemniki kraftowe do żywności to pojemniki wykonane z papieru kraftowego, który jest wytrzymały i odporny na wilgoć. Są one przeznaczone do jednorazowego użytku i są często używane do przechowywania żywności, w lunch boxach lub do pakowania żywności na piknik czy wycieczkę. Jednorazowe pojemniki kraftowe mają wiele zalet.
Są one:

-Ekologiczne: papier kraftowy jest biodegradowalny i kompostowalny, co sprawia, że jest to bardziej przyjazny dla środowiska wybór niż plastikowe pojemniki jednorazowe. Papier kraftowy jest wytwarzany z surowców odnawialnych, takich jak drewno. Po zakończeniu użytkowania opakowania kraftowe można bezpiecznie kompostować, co pomaga zmniejszyć ilość odpadów na wysypiskach.

-Niedrogie: pojemniki są zazwyczaj tańsze niż plastikowe pojemniki jednorazowe. 

-Jednorazowe pojemniki kraftowe do żywności są dostępne w różnych rozmiarach i kształtach, aby dopasować się do różnych potrzeb. Można je znaleźć w sklepach z artykułami gospodarstwa domowego, sklepach ze zdrową żywnością i online.

-Wygodne: opakowania są lekkie i łatwe do przenoszenia.

Jednorazowe pojemniki kraftowe do żywności to dobry wybór dla osób, które chcą ekologicznego i wygodnego sposobu przechowywania żywności na wynos.

Są zazwyczaj wykonane z papieru kraftowego o gramaturze 250-300 g/m2. Opakowania są często powlekane cienką warstwą folii, aby zwiększyć ich odporność na wilgoć. Pojemniki są dostępne w różnych rozmiarach, od małych pojemników na dip po duże pojemniki na sałatki czy torty. 

Pojemniki mogą być zapakowane na różne sposoby, w tym w pojedyncze sztuki, w pakiety po kilka lub w kartony. 

Opakowania jednorazowe kraftowe to dobry wybór dla osób, które chcą ekologicznego, wygodnego i niedrogiego rozwiązania. Oto kilka dodatkowych zalet opakowań jednorazowych kraftowych:

**Mogą być używane do przechowywania różnych rodzajów żywności, w tym ciepłej i zimnej.

**Są odporne na wilgoć i tłuszcz.

**Mają naturalny wygląd i fakturę. 

**Opakowanie jedzenia na wynos

**Opakowanie żywności w lunch boxach

**Opakowanie żywności na pikniki

**Opakowanie żywności dla zwierząt domowych

**Opakowanie produktów spożywczych w sklepach 

Opakowania jednorazowe kraftowe to coraz bardziej popularny wybór dla osób, które chcą żyć w bardziej zrównoważony sposób.