WoPak - HoReCa Higiena Opakowania
Jakie opakowania cateringowe wybrać dla Swojego cateringu?

Jakie opakowania cateringowe wybrać dla Swojego cateringu?

W przypadku lokali restauracyjnych czy stołówek, gdzie dania podawane są na miejscu, zaraz po przyrządzeniu, kwestia jest bardzo prosta, a co w przypadku, gdy nasi goście są w zupełnie innym miejscu niż ekipa przygotowująca jedzenie?. I tu z pomocą pojawiają się firmy cateringowe, które z kolei stają przed dylematem z jakich opakowań korzystać, pod względem wymiarów, odpowiednich właściwości  ale i surowca, z jakiego są wykonane. Czym zatem się kierować, wybierając pojemniki na żywność?

Opakowania cateringowe – jaki rodzaj?

Warto mieć świadomość tego, że wyróżniamy różnego rodzaju opakowania cateringowe. Możemy je podzielić przykładowo ze względu na przeznaczenie – I tu pojawia się pytanie:” Jaki typ jedzenia serwujesz swoim klientom oraz w jakim rodzaju kuchni się specjalizujesz?”  Może to catering dietetyczny, street food, dania azjatyckie lub tradycyjne domowe obiady?.

Na dania składające się z zupy, polecamy  miski na zupę najlepiej z dedykowaną do nich przykrywką, aby zapewnić bezpieczny transport płynnym produktom. Natomiast do dań typu street food najlepsze będą menuboxy, koperty gastronomiczne, kubełki itp Zupełnie inaczej wyglądają opakowania dla cateringu serwującego sushi, tutaj najlepiej sprawdzą się specjalne  opakowania na sushi   dedykowane pod ten rodzaj dania.

A co jeśli dania składają się z kilku składników? np. tradycyjnego drugiego dania lub do coraz bardziej popularnych diet pudełkowych, wtedy wówczas najlepsze są pojemniki takie jak  tacki do zgrzewu.  To nowoczesny i wygodny sposób serwowania dań na wynos , ponieważ możesz liczyć nie tylko na świeżość serwowanych dań, ale również na estetykę, gdyż dają  możliwość wyboru opakowania z odpowiadającą Ci liczbą komór. Atutem tego rodzaju opakowań jest opcja zgrzewania ich w zgrzewarce do tacek, która nie tylko zaoszczędzi Twój czas, ale również pozwoli Ci zachować aromat, smak i świeżość serwowanych dań.

Osobna kwestie stanowi materiał z jakiego wykonane jest opakowanie cateringowe. Wiesz… jeszcze do niedawna, najpopularniejszym surowcem  wykorzystywanym w tej branży był plastik czy polistyren - To dyrektywa plastikowa wprowadziła w tym zakresie zmiany. Obecnie coraz częściej można spotkać jednorazowe pojemniki cateringowe wykonane z papieru, pulpy lub trzciny cukrowej, co przekłada się między innymi na łatwiejsze poddanie opakowań recyklingowi. Dyrektywie plastikowej nie podlegają również opakowania wykonane z PP, PET, R-PET, ze względu na możliwość recyklingu, czyli ponowne wykorzystanie surowca do wytworzenia całkiem nowego produktu. Warto inwestować w opakowania przyjazne środowisku, gdyż opakowania ekologiczne stanowią coraz popularniejszą inicjatywę w szczególności dla firm gastronomicznych, co ma duży wpływ na budowę pozytywnego wizerunku Twojego cateringu.

Przy wyborze opakowań cateringowych warto zwróć uwagę na…

Wybierając opakowania dla swojego cateringu koniecznie zwróć uwagę na kilka aspektów. Pierwszym i najważniejszym jest jakość materiałów. Sprawdź czy opakowania cateringowe, które wybrałeś są nie tylko trwałe, ale również czy spełniają odpowiednie wymogi dotyczące kontaktu z żywnością. Warto również dowiedzieć się, jakie właściwości w kwestii utrzymania temperatury posiłku posiada dany pojemnik. Do zadań firmy cateringowej należy dostarczenie smacznego i ciepłego posiłku, zatem im dłużej opakowanie jest w stanie utrzymać temperaturę żywności tym lepiej.

Oczywistym jest to, że warto również pamiętać o funkcji wizualnej opakowania, gdyż atrakcyjne opakowanie sprawia, że przyciąga ono uwagę, a tym samym zyskujesz w oczach klienta – bo ładnie podane danie zawsze lepiej smakuje, a jeśli dodatkowo zastosujesz na opakowaniu  nadruk z logo twojej firmy   to zyskasz dodatkowy nośnik reklamowy, czyli plus dla Ciebie.

Opakowania dla cateringu – gdzie kupić?

Wbrew pozorom ta kwestia w dzisiejszych czasach nie jest skomplikowana, znalezienie odpowiedniego sklepu z opakowaniami dla cateringu nie jest trudno, wystarczy odwiedzić  nasz sklep online, , by przekonać się, że wybranie odpowiednich opakowań jest na wyciągnięcie ręki. Warto zapoznać się z naszą szeroką gamą produktów, gdyż z pewnością znajdziesz coś dla siebie. Warto podkreślić, że zakupy w naszej Firmie wiążą się również z zakupami w niskich cenach – oferujemy wysokie rabaty dla stałych Klientów. Jeśli chciałbyś dowiedzieć się więcej o cenach promocyjnych - zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza, , a na pewno się skontaktujemy!